menu
 • Dla Kandydata

  Zgłoś się do nas i zarabiaj 1200 - 1600 Euro
  jako opiekunka osób starszych w Niemczech.
  Sprawdź najnowsze oferty pracy!

 • Dla Kandydata

  Zgłoś się do nas i zarabiaj 1200 - 1600 Euro
  jako opiekunka osób starszych w Niemczech.
  Sprawdź najnowsze oferty pracy!

 • Dla Kandydata

  Zapisz się do newslettera i otrzymuj regularnie
  kolejne części kompendium wiedzy
  dla Opiekunek i Opiekunów seniorów.
  Ucz się języka niemieckiego,
  poznawaj metody pracy z pacjentami.
  Rozwijaj się z nami!

 • Dla Kandydata

  Wykorzystaj swój potencjał
  i dołącz do grona najlepszych
  Opiekunek i Opiekunów osób starszych.
  To Twój czas na dokonanie właściwego wyboru.

 • Dla Kandydata

  Zgarniaj nie tylko wynagrodzenie podstawowe.
  Za swoje zaangażowanie otrzymasz
  również bonusy finansowe,
  których łączna wartość
  może podwoić Twoje wynagrodzenie!

 • Dla Kandydata

  Zgłoś się do nas i zarabiaj 1200-1600 Euro
  jako opiekunka osób starszych w Niemczech.
  Sprawdź najnowsze oferty pracy!

 • Dla Kandydata

  Zgarniaj nie tylko wynagrodzenie podstawowe.
  Za swoje zaangażowanie
  otrzymasz również bonusy finansowe,
  których łączna wartość
  może podwoić Twoje wynagrodzenie!

 • Dla Kandydata

  Zgłoś się do nas i zarabiaj od 1200 do ponad 1600 Euro
  jako opiekunka osób starszych w Niemczech.
  Sprawdź najnowsze oferty pracy!

 • Dla Kandydata

  Naszym Opiekunkom i Opiekunom oferujemy najwyższe na rynku wynagrodzenie bonusowe za polecenie nas niemieckiej rodzinie -
  300 EURO NA RĘKĘ za każde polecenie w programie poleceń!
  Liczba wypłacanych bonusów jest nieograniczona


Certyfikat KRAZ nr 11630

 • pl
 • pl

FÜR
KUNDEN

Najczęściej zadawane pytania / FAQ

Czy od Kandydatów i Kandydatek pobierane są jakieś opłaty, związane z wyjazdem?

Nie pobieramy żadnych opłat od Kandydatów ani osób rozpoczynających pracę.

W jakim stopniu muszę znać język niemiecki, aby rozpocząć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Czy podstawowa znajomość wystarczy?

Aby wyjechać za granicę należy mieć minimum mocne podstawy języka niemieckiego, umożliwiające komunikację w niemieckojęzycznym środowisku.  Stopień znajomości języka niemieckiego jest powiązany z długością oczekiwania na ofertę pracy – im lepsza znajomość, tym jest on krótszy. Znajomość języka niemieckiego weryfikowana jest najpierw w rozmowie telefonicznej z naszymi konsultantami, następnie na osobistym spotkaniu z rekruterem lub podczas rozmowy z niemieckojęzycznym podopiecznym/jego rodziną. Chcemy mieć pewność, że zatrudniane przez nas osoby poradzą sobie językowo w codziennych sytuacjach w Niemczech, np. w trakcie rozmów z  niemieckojęzycznym podopiecznym, rodziną podopiecznego, w czasie wizyty u lekarza z podopieczną, robiąc zakupy czy odbierając telefon. Jeśli Twoja znajomość języka niemieckiego nie jest dostatecznie dobra, zapraszamy do skorzystania z oferty naszych kursów językowych dla osób pracujących jako opiekunka osób starszych na terenie Niemiec. W trakcie kursu przyswoisz obfitą porcję języka niemieckiego, związanego z branżą opiekuńczą, która pozwoli Tobie podjąć pracę w zawodzie Opiekunki u naszych zachodnich Sąsiadów. Na życzenie osób, które zakończą kurs z oceną pozytywną, przedstawimy oferty pracy, dopasowane do ich doświadczenia i umiejętności.

Na jak długo mogę wyjechać?

Opiekunki delegowane są za granicę na minimum 2 miesiące i dłużej. Wszystko zależy od preferencji rodziny, u której pracuje Opiekunka oraz dostępności Opiekunki. Co więcej, Opiekunkom i Opiekunom, którzy zdecydują się zostać u podopiecznego przez nieprzerwany okres 3-6 miesięcy przyznajemy Bonus Specjalny w wysokości 50 €.

Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć?

Wynagrodzenie zostaje ustalone dla każdej Opiekunki indywidualnie i zależy ono przede wszystkim od znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia jako Opiekunka osób starszych. Znaczenie ma również specyfika dolegliwości Podopiecznego, do którego wyjeżdża Opiekunka. Miesięczne zarobki Opiekunek i Opiekunów Winckler Personal wynoszą od 1000 do nawet 1600 € netto, w zależności od poziomu znajomości języka niemieckiego, doświadczenia, specyfiki choroby podopiecznego oraz – w przypadku Pakietu Bonusów- własnej inicjatywy. W Winckler Personal dajemy Tobie możliwość uzyskania wysokich zarobków i tylko od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się tę szansę wykorzystać. Więcej o nowym pakiecie Bonusów w Winckler Personal znajdziesz w zakładce wyżej.

Czy w trakcie trwania zlecenia Opiekunka ma zapewnione wyżywienie oraz zakwaterowanie?

Tak, podczas trwania zlecenia nie interesują Panią/Pana ani koszty wyżywienia, ani zakwaterowania. Pokrywamy również koszty podróży do Niemiec oraz podróży powrotnej do Polski oraz zapewniamy pełną organizację wyjazdu we współpracy z licencjonowanymi przewoźnikami.

Czy ta praca jest legalna? Skąd mogę mieć taką pewność?

Opiekunki zatrudniane są przez nas legalnie, w oparciu o umowę cywilnoprawną, którą podpisujemy zawsze przed wyjazdem do Podopiecznego. Opłacamy również wszelkie składki społeczne oraz podatek dochodowy, a więc okres pracy w naszej firmie wlicza się do stażu emerytalnego. Występujemy również o dokumenty świadczące o legalnym zatrudnieniu Opiekunki, czyli druk A1 wraz z Europejską Kartą Zdrowia (karta Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ).

Jak wygląda czas pracy?

Każda Opiekunka ma dziennie 2-3 godziny czasu wolnego. Po indywidualnym ustaleniu z rodziną Podopiecznej można pracować w trybie: 6 dni pracy, dzień wolnego oraz mieć 2 wolne popołudnie w tygodniu. Wszystko zależy od Preferencji Opiekunki oraz możliwości rodziny Podopiecznej.

Jeżeli trafię do rodziny, z której nie będę zadowolona, mogę zrezygnować?

W takim przypadku należy jak najszybciej z nami się skontaktować. Nasi konsultanci są w stałym kontakcie zarówno z Opiekunkami, jak i z rodzinami podopiecznych. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów, a także załatwiamy drobne formalności w imieniu naszych Opiekunek. W przypadku gdy Opiekunka nie czuje się na siłach, aby kontynuować zlecenie organizujemy zastępstwo, a Opiekunka po dotrzymaniu 14- dniowego okresu wypowiedzenia (złożonego na piśmie) może wyjechać na inne zlecenie lub wrócić do kraju.

Czy podczas pobytu w Niemczech mogę iść do lekarza?

Tak, otrzyma Pani/Pan od nas Kartę EKUZ, która upoważnia Panią/Pana do bezpłatnych wizyt lekarskich w placówkach publicznych na terenie całych Niemiec.

Co jeśli nie mam doświadczenia, ale znam język niemiecki?

Każda opiekunka wypełnia ankietę, w której sama określa przypadki i schorzenia, z którymi pracowała lub których mogłaby się podjąć. Oczywiście, stopień ciężkości i poziomu zaawansowania zlecenia jest powiązany z wysokością wynagrodzenia – im większej pomocy potrzebuje podopieczny, tym wyższe jest wynagrodzenie. Ze względu na nasz nacisk na obustronne zadowolenie – zarówno Opiekunki, jak i Podopiecznego i jego Rodziny, nie ma możliwości, aby Opiekunka bez doświadczenia została przydzielona do cięższego przypadku. Ankieta służy uniknięciu tego rodzaju sytuacji, dlatego zawsze prosimy o jej wypełnienie osoby, które chcą podjąć pracę w branży opiekuńczej z Winckler Personal.

Od czego należy rozpocząć poszukiwanie pracy w charakterze Opiekunki osób starszych?

Pierwszym krokiem jest kontakt z naszym konsultantem w celu weryfikacji znajomości języka niemieckiego. Odpowie on również na wszystkie pytania dotyczące współpracy, a także poprosi o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Po otrzymaniu kompletu dokumentów, tzn. wypełnionego formularza oraz fotografii rozpoczynamy proces rekrutacji. Z reguły od rozmowy kwalifikacyjnej do momentu wyjazdu mija od 1 do 2 tygodni, w niektórych przypadkach okres ten trwa 1-3 dni. Za szybki wyjazd naszym Opiekunkom i Opiekunom oferujemy Bonus Specjalny w wysokości 50 €.

Nie przeszłam/nie przeszedłem pozytywnie testu językowego, co teraz?

W naszej bazie danych odnotowujemy znajomość języka niemieckiego aplikujących Kandydatów. Jeżeli nie udało się Państwu za pierwszym razem przejść pozytywnie rozmowy kwalifikacyjnej, zachęcamy do powtórki z języka niemieckiego, np. na lekcjach prywatnych lub korzystając z oferty naszych kursów językowych. Postęp naszych Kandydatów cieszy nas najbardziej, dlatego też chętnie umówimy się na ponowną rozmowę w języku niemieckim za miesiąc lub dwa. Wtedy dowiesz się, czy znajomość języka niemieckiego jest już wystarczająca oraz – w przypadku pozytywnie zakończonego testu językowego – otrzymasz od nas dopasowane do Twojego doświadczenia oraz znajomości języka niemieckiego oferty pracy. Osoby chętne do nauki języka niemieckiego zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter – osobom zgłoszonym regularnie przesyłamy na adres e-mail materiały do szybkiej nauki języka niemieckiego.

Jak długo trzeba czekać na ofertę pracy?

W przypadku opieki nad seniorami, oferty pracy przedstawiamy na bieżąco w terminie od 1 do 14 dni jeśli istnieje realna szansa (wynikająca z poziomu znajomości języka niemieckiego oraz posiadanego doświadczenia), że Opiekunka podejmie się pracy na terenie Niemiec. Proces oczekiwania może wydłużyć długa lista wymagań co do miejsca pracy i brak elastyczności lub specyficzne preferencje w tej kwestii.

Jakie dokumenty należy zabrać ze sobą do pracy za granicą?

 • Ważny dowód osobisty oraz paszport
 • Prawo jazdy (jeśli posiadasz)
 • Umowę z firmą Winckler Personal

Nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na Twoje pytanie? Skontaktuj się  z naszym doradcą telefonicznie, drogą SMS lub zadaj pytanie za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i udzielą bezpłatnych porad zawodowych.

 

Pozostajemy do Twojej dyspozycji pod numerami telefonów:
(22) 631 11 10 | (22) 631 11 55

SMS:  532 998 529 | 664 757 555

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter!