menu
 • Dla Kandydata

  Zgłoś się do nas i zarabiaj 1200 - 1600 Euro
  jako opiekunka osób starszych w Niemczech.
  Sprawdź najnowsze oferty pracy!

 • Dla Kandydata

  Zgłoś się do nas i zarabiaj 1200 - 1600 Euro
  jako opiekunka osób starszych w Niemczech.
  Sprawdź najnowsze oferty pracy!

 • Dla Kandydata

  Zapisz się do newslettera i otrzymuj regularnie
  kolejne części kompendium wiedzy
  dla Opiekunek i Opiekunów seniorów.
  Ucz się języka niemieckiego,
  poznawaj metody pracy z pacjentami.
  Rozwijaj się z nami!

 • Dla Kandydata

  Wykorzystaj swój potencjał
  i dołącz do grona najlepszych
  Opiekunek i Opiekunów osób starszych.
  To Twój czas na dokonanie właściwego wyboru.

 • Dla Kandydata

  Zgarniaj nie tylko wynagrodzenie podstawowe.
  Za swoje zaangażowanie otrzymasz
  również bonusy finansowe,
  których łączna wartość
  może podwoić Twoje wynagrodzenie!

 • Dla Kandydata

  Zgłoś się do nas i zarabiaj 1200-1600 Euro
  jako opiekunka osób starszych w Niemczech.
  Sprawdź najnowsze oferty pracy!

 • Dla Kandydata

  Zgarniaj nie tylko wynagrodzenie podstawowe.
  Za swoje zaangażowanie
  otrzymasz również bonusy finansowe,
  których łączna wartość
  może podwoić Twoje wynagrodzenie!

 • Dla Kandydata

  Zgłoś się do nas i zarabiaj od 1200 do ponad 1600 Euro
  jako opiekunka osób starszych w Niemczech.
  Sprawdź najnowsze oferty pracy!

 • Dla Kandydata

  Naszym Opiekunkom i Opiekunom oferujemy najwyższe na rynku wynagrodzenie bonusowe za polecenie nas niemieckiej rodzinie -
  300 EURO NA RĘKĘ za każde polecenie w programie poleceń!
  Liczba wypłacanych bonusów jest nieograniczona


Certyfikat KRAZ nr 11630

 • pl
 • pl

FÜR
KUNDEN

Ocena znajomości języka niemieckiego

Znajomość języka niemieckiego jest jednym z warunków koniecznych, umożliwiających podjęcie pracy jako Opiekunka/Opiekun osób starszych w Niemczech za pośrednictwem Winckler Personal. Czynnik ten, obok określonego doświadczenia zawodowego ma kluczowe znaczenie w opiece osób starszych. Z tego względu osoby starające się o pracę w Niemczech w charakterze Opiekunki lub Opiekuna osób starszych muszą być samodzielne językowo na wymaganym poziomie już w momencie podjęcia pracy.

Znajomość języka niemieckiego oceniana jest przed wyjazdem zarówno przez naszego konsultanta, jak i przez naszego niemieckiego partnera lub niemiecką rodzinę podopiecznego. Już w pierwszym etapie rekrutacji nasi konsultanci pytają o możliwość prowadzenia części konwersacji w języku niemieckim, po czym oceniają stopień znajomości języka niemieckiego zgodnie z ustaloną w porozumieniu z niemieckimi rodzinami skalą ocen:

Zrzut ekranu 2015-10-26 o 10.19.49Kandydatka/Kandydat nie rozumie prostych pytań, nie potrafi budować zdań w języku niemieckim. Nie posiadamy ofert pracy dla Opiekunek i Opiekunów bez znajomości języka niemieckiego.

Zrzut ekranu 2015-10-26 o 10.20.07Kandydatka/Kandydat rozumie niektóre bardzo proste zdania, zna jedynie pojedyncze słowa i zwroty w języku niemieckim, odpowiada na pytania pojedynczymi słowami, ma trudności ze zbudowaniem zdań w języku niemieckim. Nie posiadamy ofert pracy dla Opiekunek i Opiekunów niekomunikujących się w języku niemieckim.

Zrzut ekranu 2015-10-26 o 10.20.19Kandydatka/Kandydat rozumie większość prostych zdań i potrafi na nie odpowiedzieć pełnym zdaniem. Zna pojedyncze słowa, związane z wykonywaniem zawodu Opiekunki/Opiekuna, jednak nie potrafi zbudować poprawnej wypowiedzi posługując się nimi. Nie rozumie także pytań złożonych. Dla osób z tej grupy językowej posiadamy najmniejszą pulę ofert pracy.

Zrzut ekranu 2015-10-26 o 10.20.33Kandydatka/Kandydat  rozumie wszystkie proste pytania i potrafi na nie odpowiadać pełnymi zdaniami. Rozumie większość pytań złożonych i udaje jej/mu się na nie odpowiadać. Posługuje się słownictwem związanym z branżą opiekuńczą w zakresie podstawowym. Katalog zleceń znajdą Państwo w zakładce „Oferty pracy”.

Zrzut ekranu 2015-10-26 o 10.20.51Kandydatka/Kandydat rozumie wszystkie proste i złożone pytania, potrafi odpowiedzieć na zdecydowaną większość z nich pełnymi, poprawnymi zdaniami. Posługuje się słownictwem z zakresu wykonywanego zawodu w zakresie ponadpodstawowym. Potrafi budować spójne, rozbudowane wypowiedzi, związane zarówno z organizacją pracy, jak i kwestiami, dotyczącymi ściśle wykonywanego zawodu. Jest to jedna z dwóch grup językowych, w przypadku których wyjazd do Niemiec jest możliwy w ciągu 3 dni. Liczba sprawdzonych ofert dla niej powiększa się każdego dnia.

Zrzut ekranu 2015-10-26 o 10.21.04Kandydatka/Kandydat rozumie wszystkie pytania i buduje poprawne, spójne wypowiedzi. Posługuje się specjalistycznym słownictwem zawodowym z zakresu Opieki Seniorów w stopniu biegłym, swobodnie prowadzi konwersację w języku niemieckim na różne tematy. Poziom ten jest bardzo zbliżony do tego, który prezentują rodowici obywatele Niemiec. Jest to jedna z dwóch grup językowych, w przypadku których wyjazd do Niemiec jest możliwy w ciągu 3 dni. Liczba sprawdzonych ofert dla niej powiększa się każdego dnia.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter!